View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2016, 12:47:00
gve19rme's Avatar
gve19rme gve19rme este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 17 dec 2013
Locaţie: bUCURESTI, Romania
Vârsta: 45
Dieta: CUMPATAREA
Date: 170cm, 120kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal pentru mine

Iata-ma, eu cu mine si pentru mine!
Din schimbarile propuse anterior nu toate au fost respectate 100%. Le voi recapitula aici pentru sedimentare:
-paine 3ori/saptamana - 70%;
- mersul pe jos - l-am inlocuit cu diverse activitati deoarece timpul nu-mi permite (trebuie sa ajung la o anumita ora sa o iau pe R de la bunici)
- dulciuri rafinate inlocuite cu fructe65%;
- pensat, unghiute, calcaie 80%;
- activitati R: 70%.

Astazi am o noua propunere pentru mine: vinerea sa consum numai lichide (apa, cafea, compot neindulcit, ceai, supa de legume, etc). Nu am o explicatie pentru aceasta decizie. Pur si simplu astazi am avut aceasta nevoie de a bea doar lichide si nici nu am simtit ca imi lipseste ceva

Pentru ceilalti: simt nevoia sa imi amintesc de persoane care prin faptele si gandurile lor au aratat de-alungul timpului ca le pasa de mine: incep cu L(ne cunoastem din perioada facultatii si de fiecare data cand am spus ca am nevoie de ajutor a fost prezenta)
gve19rme, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2584 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2067 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui gve19rme:
Zoe (19 aug 2016)