View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 16:39:04
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de mireillelm Vezi mesajul
Buna,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta .va pooop

Salutare!

Esti pe calea cea buna. Totusi am o intrebare la micul dejun daca maninci oua pe stomac gol nu ti se face rau, sunt destul de greu de digerat?!
Dupa parerea mea varianta cu musli, cu branza dietetica, iaurt sau sunca mi se pare mai buna. Acum fiecare face in functie de organismul sau.

La pranz, iti poti face tot felul de ciorbite, ai voie o lingurita de smantana mai slaba, nu ai voie bulion in care s-a fiert carnea, pentru ca va avea foarte multe grasimi. Si pieptul de pui la gratar este bun, iti poti face si peste la gratar sau fiert, este foarte bun

Totusi, pacat ca la cina e un pic cam aiurea programul, dar oricum nu te culca pe stomacul gol, ceva tot trebuie sa rontai, niste fructe, un iaurt slab, un pahar de lapte, din astea.

La Retete Dietetice vei gasi retete cu putine calorii, incearca-le poate iti place vreuna. Pe masura o sa incercam sa o completam aceasta categorie ca sa avem de unde sa ne inspiram

Multi pupici, daca mai ai intrebari sau pur si simplu vrei sa stai de vorba noi suntem aici
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii