View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 13 apr 2010, 15:07:50
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Putem sa invingem kilogramele in plus.. Jurnal byanca

Citat:
Anterior postat de byanca Vezi mesajul
Buna fetelor sunt noua pe aici ...dar vreau sa va povestesc despre experienta mea cu kilogramele in plus... am fost putin mai lenesa si foarte pofticioasa...asa ca in vara trecuta m-am trezit k aveam 70 kg...wow mi-am dat seama k trebuie sa fac ceva urgent pentru a scapa de ele si asa am tinut diverse regimuri si diete...rezultatul??? M-am imbolnavit de stomac..de 2 luni insa am inceput sa am grija ce mananc (adik evit dulciuri, prajeli etc) si sar coarda in fiecare zi...rezultatul? Acum am 57 kg si va spun sincer k mai am o pb...nu prea beau apa prefer sa beau cola decat apa si ceaiuri ...si totusi am slabit...asa ca va recomand si voua sa sariti coarda pentru k chiar functioneaza...te ajuta foarte mult sa pierzi kilogramele in plus...e rapid ieftin si eficient .Multa bafta slubutelor!!!

Buna Byanca
Bine ai venit alaturi de noi
O zi minunata!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]