View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 apr 2010, 10:39:34
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Limita minima de calorii in dieta

Citat:
Anterior postat de bluefish25 Vezi mesajul
Buna sunt noua pe aici... in legatura cu limita de calorii... obijnuiesc sa manac de trei ori pe zi cam la ore fixe si in caz ca imi mai e foame intre mai adaug si cate o gustare ca un mar sau un biscuite... dar din cate mi am calculat caloriile pana acum niciodata nu am trecut de 800, si manac normal si de toate, mai putin e adevarat dar de toate si incerc sa evit cat pot alimentele cu multe calorii. De slabit se vad rezultatele, bine ca merg si la inot dar nu simt senzatia de infometare, si nici nu mi au aparut senzatii de rau pana acum, plus de aia daca incerc sa mananc prea mult ma doare burta apoi. Deci pana la urma chiar asa de grav e sa manaci doar 800 de calorii pe zi daca manaci normal. si nu te infometezi(sa nu manaci toata ziua sau chesti dastea)??????
In primul rand bine ai venit printre noi si acum sa iti raspund la intrebare
parerea mea, si cred ca multe fate vor fi de acord cu mine, este ca ar trebui sa cresti numarul caloriilor. tu ai intrebat daca e grav. pai este destul. ca poate la inceput slabesti, dar dupa aia organismul se v-a obisnui asa. si v-a trebui sa scazi nr kcal. si nu cred ca vrei sa ajungi la 600 pe zi asa ca mai bine te fortezi putin ... sa ajung macar la 1000 hai ca se poate mult succes
Răspuns cu citat