View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 iul 2009, 18:29:58
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal nebunici - Creizilup;)

Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Multumesc tuturor, cu toatele sunteti niste dragute si ma bucur ca am printre voi sper eu viitoare prietene si nu doar colege de "suferinta" aici pe forum.
Si toate ca toate dar eu am ajuns tarziu acasa aseara si am uitat sa-mi completez jurnalul cu masa de seara: 100 gr ficatei de pui, un ou, 150gr carnaciori si o inghetata .
Cam mult dar se apropie perioada minunata si cred ca de aceea imi este mai foame
Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Ei bine, totalul in calorii nu e asa imbucurator, e de 1628kcal Dar trebuie sa conteze putin si faptul ca n-am mers cu masina in oras, ci pe jos, si astfel am facut si o plimbare mai lunguta si ca am baut mai mult de 2l jumatate de apa
Gata pe ieri, azi am lenevit mai mult in pat, deci inca sunt la cafea
O zi frumoasa sa avem!
Salutare

BIneinteles ca putem fi si prietene, nu ne sta nimic in cale

Daca imi permiti as avea unele remarci la meniul tau
Mi se pare ca mananci prea mult mancaruri procesate: carnaciori, inghetata, si mancaruri grase: ficatei de pui...

Eu zic ca ar trebui sa o iei mai lejer si mai simplu , cu un piept de pui si salate, sau peste si salata, fructe, legume inabusite sau la cuptor, branza de vaci degresata, lactate degresate

Mai lasa deoparte carnaciorii, au multe grasimi de inghetata nici nu mai spun, are zahar, vei avea timp sa le mananci la mentinere, pana atunci mai redu-le

Da, si la calorii mai scade Dat fiind faptul ca mananci mancaruri ca cele mentionate mai sus, e si normal sa iti iasa atatea, acese alimente sunt foarte calorice din cauza grasimilor si zaharurilor

Pupicei si sper sa te ajute sfaturile mele
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat