View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 18:56:11
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Tot ce mananc se depune :(

Citat:
Anterior postat de Doruta Vezi mesajul
Sunt incantata sa vad ce oameni buni sunteti si va multumesc din suflet pentru sprijinul pe care mi-l acordati si pentru ca ma intelegeti, va voi urma sfatul, nici nu va puteti imagina cat de bucuroasa
sunt ca vorbesc cu cineva despre asta; m-am saturat sa nu pot purta pantaloni pentru ca sunt prea grasuta la picioare, sa suflu din greu de fiecare data cand urc 3 etaje, sa nu am incredere in mine atunci cand vorbesc cu cineva pentru ca am impresia ca se uita ce grasuta sunt .

De azi spun punct si voi face tot ce imi sta in putinta sa reusesc ce mi-am propus!
Voi incepe prin a-mi completa jurnalul si va rog frumos sa nu va suparati daca o sa va stresez cu intrebarile mele stupide sau daca o sa va cer ajutor atunci cand aproape ca cedez in fata unei ciocolati

V-am pup si multumesc
Daca iti place cioco, la Monti ai voie max 40 g pe zi, cu minim 70% cacao.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]