View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 iul 2009, 21:35:38
Dirty Diana's Avatar
Dirty Diana Dirty Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: orice dieta care ingrasa
Date: 170cm, 41kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrea cineva sa se ingrase?

Nu am un cantar in casa, ceea ce face mai greu sa monitorizez "evolutia" mea, dar ma iau dupa haine...
Este inca prea devreme sa apara rezultate, mai ales ca sunt o impatimita a tenisului ( am teren de tenis in curte) si mi-au sosit niste verisori in vizita, ei la randul lor fiin maestri ai paletei de tenis, si in ciuda caniculei, de pe la 7:00 cam pana la 10:00 ne-am dedicat exclusiv acestui sport, ca deh , de cate ori am eu parte de asa adversari? Asadar, dupa cum vad eu, acest "viciu" ma impiedica sa acumulez vreun kilisor acolo....
Poate am bafta dupa ce se "cara" musafirii mei cei hiperactivi si poate am bafta mai incolo.
Acum sa dau exemplu de meniu:
7:00 lapte cu cereale, croissant, prajitura si cafea
11;00 friptura porc cu cartofi pai, apoi la desert inghetata
15:00 gratar cu salata , desert: ciocolata alba Kandia
19:00 tocanita de carne
Nu pot sa dau gramaje "din ochi", asadar meniul este infatisat asa, succint, dar cm asta e, nu stiu cate calorii au, dar avand in vedere cantitatea, cred ca am ingerat un total de calorii care sa umple "golul" facut de "joaca" mea matinala...
__________________
In our darkest hour
In my deepest despair
Will you still care?
Will you be there? (Michael Jackson- "Will You Be There")
Dirty Diana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 1.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1402 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat