Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 13 feb 2009, 13:49:35
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Am promis că voi spune o poveste despre ultima mare dietă.

Nu este ultima dietă pe care am ţinut-o, dar este cu siguranţă ultima “dietă”, dacă o pot numi aşa, în care am obţinut rezultate spectaculoase şi deci e ultima după cele 2 reuşite de a slăbi considerabil.

Deci trecuse mai bine de 2 ani după regimul faimos de detoxifiere combinat cu varianta mutant a dietei Oshawa. :lol:
În acest timp ce ză zic? Am revenit la 55 kg

Dar nu aveam timp de depresii… Pentru că încet, încet se apropia bacalaureatul… Da, eram a 12…

Şi timpul devenea din ce în ce mai rău cu mine, lunile se scurgeau rapid şi iată-mă la un pas de fix 2 luni de bac.
Eram foarte nervoasă, stresată, nu îmi găseam nicidecum locul, învăţam într-una, eram disperată că nu voi reuşi să iau note mari şi toate aceste lucruri mă făceau puţin câte puţin să uit când trebuie să dorm, când trebuie să mănânc sau când trebuie să mă mai odihnesc…

Erau seri, în care brusc conştientizam că nu mâncasem nimic, şi atunci imediat mai ronţăiam ceva, erau seri când mă culcam fără să fi mâncat ceva vreo 2 zile…

Colegii îmi spuneau că arăt foarte rău, că am slăbit mult, dar parcă nu auzeam nimic, mai observam că nu îmi mai era bună nici o haină, dar preocuparea principală erau tot examenele.

Aşa a ţinut o lună şi jumătate. Şi cu 2 săptămâni fix înainte de bac, “sistemul” meu a cedat…
Într-o seară au început dureri groaznice de stomac, parcă cineva îmi băga mii de cuţite în burtă, îmi scobea răni şi mă tortura până adormeam după un pumn de analgezice.

A doua zi rău, a treia zi şi mai rău… aveam febră mare, nu mai puteam mânca absolut nimic, mă durea sfâşietor.
Am lăsat totul baltă şi am plecat acasă, la părinţi. La control s-a descoperit ulcer gastro-duodenal.

În consecinţă a trebuit să ţin un regim strict de 3 luni, să mănânc de 5-6 ori pe zi şi o groază de pastile.

Baculaureatul a trecut cu bine, am luat 10, dar m-am ales cu ulcer şi am rămas doar cu 45 kg…
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 07 apr 2010 at 23:57:00.
Răspuns cu citat