Subiect: Jurnal Jennifer
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 20:51:08
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jennifer

Citat:
Anterior postat de Jennifer Vezi mesajul
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse.Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls).
Bine ai venit Jennifer
Legumele sunt bune ,dar pune si un piept de pui sau peste pe langa. Te v-a satura mai bine.
Felicitari pentru ca bei multa apa,conteaza mult. Incearca sa faci ce-ti place ,dansul este foarte bun. Macar de 3 ori pe saptamana incearca sa-ti pui vre-un filmulet de exemplu de zumba si sa dansezi. Este un stil de ,dans prin care arzi si multe kcal si este si distractiv.
Asteptam vesti bune. Si un exeplu din meniul tau. Sa vedem cam ce mananci . Minim 1000kcal sa nu mananci prea putin,nu este sanatos in primul rand.
Mult noroc.!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]