View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 19:43:34
miha ela's Avatar
miha ela miha ela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: tg jiu, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Miha Ela - adio burtica, nu o sa-ti simt lipsa :d

multumesc fetelor pentru ca sunteti alaturi de mine. csa va spun cate ceva despre mine: am 22 de ani, plinuta sunt de cand ma stiu, insa cel mai rau am fost in clasa a 11-a cand aveam aproape 60 de kg. dupa vizionarea unor casete de la majoratul unei prietene unde se vedea foarte clar ce pitica si grasa sunt si dupa 3 ore de plans in hohote cu patura in cap m-am decis ca trebuie sa slabesc. am reusit in vara acea sa ajung la 50 de kg insa nu in cel mai sanatos mod cu putinta. acum am 52 si imi doresc sa ajung la cat mai putine, sau cel putin sa nu mai am urata asta de burta care ma deprima teribil. si la mine cred ca este si ceva pe sistem nervos pentru ca atunci cand sunt trista asimilez foarte usor, iar in ultimul an am cam uitat ce inseamna fericirea pentru ca au avut grija problemele sa nu ma ocoleasca. sport am incepu sa fac zilnic, adica 130 de abdomene, niste exercitii pentru solduri si dans. de mancat mananc in principiu carne la gratar, lactate, salate si incerc sa pap cat mai sanatos. pe mine personal ma dispera burta care parca a prins radacini la mine si nu vrea sa plece sub nici-o forma.
miha ela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1101 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]