View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 12 aug 2009, 16:15:12
marky_84's Avatar
marky_84 marky_84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 aug 2009
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

buna,
sunt si eu noua pe acest site si tot citesc relativ recent am inceput dieta cu varya sunt in prima zi eu vreau sa slabesc deoarece cand eram mica eram foarte slabuta in clasa a 8a aveam 48 kg si inaltimea pe care o am acum. de 1,70
aratam foarte bine
din acel moment indemnata de oameni binevoitori care ziceau ca eram prea slaba si fiind chiar obsedata de acest lucru am inceput sa ma ingras......
dupa care am cazut in cealalta extrema ......... am devenit gurmanda si am inceput sa ma ingras.
de aproximativ o luna jumatate m-am ingrasat brusc de le 63 kg am ajuns la 70 kg
de o saptamana nu mai mananc paine si m-am ambitionat sa slabesc dar am o intrebare cum reusesc sa duc la capat aceasta dieta si sa nu calc stramb ptr ca tentatiile sunt multe voi cum faceti
marky_84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui marky_84:
elene94 (31 aug 2013)