View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 12:55:43
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka

Buna fetelor!

Eu tocmai am ajuns de la scoala....am citit mesajul tau,"un pai roz" si sunt total de acord cu tine insa de la zis pana la facut este o cale lunga,in cazul meu...bineinteles ca am de gand ca dupa ce slabesc atat cat mi-am propus sa adopt o dieta sanatoasa,ca sa ma mentin,dar.....acuma nu pot.Oricum nu mi se pare chiar atat de mult 6 kg intr-o luna,in comparatie cu alte cazuri unde s-a slabit si 10,15 sau chiar mai multe ok. Stiu ca nu e intocmai sanatos dar....promit sa ma las dupa ce ajung la greutatea dorita,nu sa revin la obieceiurile de dinainte,dar sa mananc sanatos.Am si o veste buna(cel putin pt mine)...ieri aveam 61 kg iar azi dimineata 60.2kg....oau,ce bn!!! Tin sa precizez ca acest lucru nu s-ar fi realizat daca nu as fi intrat pe acest forum,sa vb cu voi pt ca daca nu vorbeam cu voi seara,cand de obicei ma ia o foame"de lup",cum se spune,as fi dat iama in bucatarie sa mananc pana aproape nu mai puteam dormi,insa acest lucru nu s-a intamplat aseara datorita voua si VA MULTUMESC FFF FRUMOS!! Sper sa o tin tot asa si sa nu mai cad prada tentatiilor. Pana acum am mancat dimineata un mar si la amiaza o salata de ton cu iaurt,reteta preluata tot de pe acest site.Este o salata foarte satioasa si buuunaaa.Diseara am de gand sa mai mananc o ciorbita de cartofi si....cam atat....cred ca e cam putin dar sa nu ma certati,va rooogg...

Multumesc f mult pt sfaturile primite!
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]