View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 10:44:05
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de Azaleea Vezi mesajul
Buna la toata lumea,sunt noua pe aici nu prea stiu cu ce sa incep.......am 19 ani si 85 de kg si 1,67 inaltime si de azi am inceput sa tin cura cu varza sper sa dau ceva jos pt.ca mai putin si incep facultatea si vreau sa arat cat de cat bine....sper sa si reusesc sa dau jos surpulusul............va pup
Buna Azaleea si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte La varsta ta am fost si eu, si tot pe atunci am incercat si aceasta dieta cu ciorba de varza, dar a fost cea mai mare prostie

Nu trebuie facultatea sa fie motivul pentru care vei face aceasta greseala
Daca tot vrei sa tii o dieta anume si sa slabesti cat de cat sanatos, iti recomand Scarsdale - http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html

Eu am slabit cu aceasta dieta si dintre toate regimurile pe care le-am tinut este cea cu care nu m-am infometat

Citat:
Anterior postat de Azaleea Vezi mesajul
apa minera nu este bua..incearca sa bei apa plata sau apa cu lamaie......eu mau beau si apa cu 2 sau 3 lingurite de otet....
Ai dreptate, apa plata este de preferat, daca mai pui si lamaie este perfect, cu otetul, in schimb, nu m-as arunca, din cate stiu eu face aciditatea ridicata la stomac si de acolo la gastrita nu mai e mult

Spor la slabit si sa ne mai auzim, cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii