View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 17:17:12
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?

Citat:
Anterior postat de adrianita18 Vezi mesajul
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti.......
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta
Buna!

Poate ca e enervant ca tot bat toba pe ideea unei diete in armonie cu corpul, dar sper sa se inteleaga ca e cu buna intentie.
Daca se ajunge la o astfel de perioada trebuie reanalizata dieta si cel mai probabil schimbata.
Adica una e sa ai o pofta, o toana, mananci o inghetata, etc. Asta e ceva normal, ni se intampla tuturor. Dar cu totul altceva e sa vezi dieta ca pe o povara pe care nu ai putere s-o duci.
O dieta nepotrivita poate duce la extenuare fizica sau psihica si de aici e doar un pas la dezechilibre alimentare sau boli.

Toate cele bune
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat