Subiect: Jurnal Miha
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 20:16:08
myhaelutza94's Avatar
myhaelutza94 myhaelutza94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: nu tin nici o dieta stricta.incerc doar sa reduc nr de calorii zilnice prin eliminarea dulciuririlor
Date: 170cm, 51kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Miha

hm.pei sa vedem.aici incepe 'distractia'.dimineata beau o cana de lapte cu cacao si mananc 2 felii de paine prajita cu unt si sare.La pranz (recunosc ca uneori sar peste el pentru ca intru la scoala pe la 12 sau 1 si mi se pare prea devreme sa mananc la 11 si ceva de pranz---sau poate nu sunt obisnuita---)mananc ori mancare(ce face mama acolo:mazare,mancare de masline sau orice altcva)ori o friptura la gratar cu cartofi fierti eventual cu vreo salata cu rosii sau varza alba.Iar seara(cam tarziu pe la 9 seara)mananc cateodata peste sau iar vreo friptura de pui la gratar sau snitel de pui.sau mai imi fac cateodta pizza acasa.cumpar blat si pun eu pe el ce-mi place.niste sunca niste cascaval niste masline sos s.a.m.d(sunt totusi mandra ca am reusit sa mai evit cartofii prajitidesi snt ataaat de buuuni)si vreo salata cu rosii ceapa etc.Ca si gustari mananc mere de la un timp,am inlocuit ciocolata normala cu cea amaruie,mai mananc alte fructe (chiar acum vreo juma d ora m-am delectat cu niste capsuni)Alta problema mai e ca pe parcursul zilei la scoala mi se mai face foame si mai imi iau de la magazin sticsuri sau un strudel cu mere sau ce mai pe acolo.incerc pe cat posibilu sa ma abtin.Am mai renuntat la sucuri din comert pe care le-am inlocuit cu apa plata.Cam asta e cu mancarea.Cat despre sport.fac abodomene,sar coarda,si alte exercitii pillates.(insa din pacate,nu sunt prea constanta)am citit pe site mai devreme despre zumba sau tae-bo.o sa ma apuc de maine.Cam asta e.va pup!