Subiect: Jurnal dana5
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 14:47:52
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal dana5

Citat:
Anterior postat de dana5 Vezi mesajul
heeee..heee LicuriciColorat ...pai nu am stiut ca se poate carne la gratar ...credeam ca ingrasa ...dar cu sucurile (( ... e posibil ca din cauza ca consum oua mai ca zilnic sa ma ingras??.. zaharul l-am exclus din viata mea deacum 4 -5 luni in urma ciocolata la fel.. dar piinea .. face sa o exclud si pe asta? caci am auzit pe multe fete ca nu maninc piine e normal ?... ufff asa e complicat pina ma descurc ...cu alimentatia asta ...''asta e bun asta e rau''... fetelor ajutati-ma va rog mult.. mult.. mult.. !!!
stai pic tu cred ca nu detii multe informatii
deci in primul rand alimentele nu ingrasa decat daca sunt prajite sau combinate aiurea
carne e oki la gratar/abur/cuptor fara ulei,sau cu un strop ulei de masline
nu te ingrasi de la oua,dar nu exagera cu ele
paine poti papa,dar paine neagra/graham cam 2 feli de paine pe zi,de preferat papate dimineata
de cateva ori pe luna ai voie si carbohidrati(paste) dar papate cu sos de rosii,ciuperci sau legume
nu combina painea,pastele cu carnea
papa pui/peste la pranz si cina
trebuie sa ai un mic dejun sanatos de exp cereale cu lapte/iaurt,sunca slaba de pui cu branza,branza cu legume
gustarile poate sa fie formate din:fructe,iaurt,o mana de nuci,alune sau migdale
neaparat hidratare adica 2l apa/zi,
nu pune zahar in cafea,daca no poti bea amara pune miere sau fructoza
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828