View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 11 dec 2010, 23:20:24
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei visatoare - Jurnal Nicoleta

multumesc mult, ma simt asa de flatata cand ma felicita cineva am fost felicitata in ultima saptamana de prea multe ori, sper sa nu mi se urce la cap oricum, daca nu era sa slabesc sanatos, preferam sa nu fie deloc

pai, cum am zis si in interviu, la inceput am facut sport si doar atat, apoi am inceput sa raresc fainoasele si dulciurile, apoi, prin iulie, am dat de slabute, si am inceput sa diversific sportul, pt ca stagnam, apoi mi-am calculat si caloriile zilnice si am apelat la o hipocalorica de 1250-1400 din 1 noiembrie am tinut South Beach, cu care am dat jos frumos grasimea de pe unde era bine, si acum mai am cacalau, dar aia se mai da jos si prin tonifiere daca nu, o sa reincep din vara, cu forte proaspete, sa le dau jos si pe acelea pt ca iarna nu pot slabi la fel, parca nu mai am acelasi chef, am si alte preocupari, mai bine ma mentin doar continui doar sportul acasa si reintroduc incet caloriile spre necesarul pentru mentinere

apropo, ceea ce tii tu acum, e cam ca si faza 1 din South Beach, ca acolo nu papi nici fructe uite mai pe larg
Dieta South Beach

noapte buna iti doresc
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat