View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 22:46:54
sunt_la_dieta's Avatar
sunt_la_dieta sunt_la_dieta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2009
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 35
Dieta: south beach
Date: 165cm, 59kg
Mesaje: 117
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Experiente traumatizante

uite ca si eu ma regasesc in acest titlu ..povestea mea e lunga..si eu am fost un copil ceva mai plinut, nicidecum gras, dar intotdeauna cu cateva kg mai plinuta decat restul..sa spunem vreo 5..nu stiu cum Dumnezeu se facea de mereu toate fetele erau slabute si finute si eu trebuia sa fiu elefantelul bine hranit cu 5 kg in plus..asta se intampla inca din cls.1-4..cand dimineata nu vroiam sa mananc inainte de a pleca la scoala ptr ca ma consideram grasa , bine ca mancam in rest in timpul zilei nu era bai..dar na, fiecare cu incapatanarea si fixatiile ei..au urmat apoi pb cu greutatea, ceva mai mici, prin gimnaziu..nu prea mancam, fumam mult, aveam o greutate rezonabila, apoi la liceu, cand m-am mutat din oras au inceput adevaratele probleme, faceam scoala departe de ai mei, nu mai aveam ce manca trebuia sa imi cumpar eu si bineinteles ca imi cumparam numai prostii, asa a mers frumos un an de zile..dar dupa a revenit fixatia ca sunt grasa..si cum din miile de modalitati de a pierde kg, un prost nu poate alege decat pe cea mai proasta modalitate..am ales bulimia..mancam ca un porc, bagam degetu`n gat, la inceput nu-mi iesea, apoi mai cu exercitiu, mai interesandu-ma cum iese mai usor, care-i pozitia, cate degete sa bag etc etc reuseam sa iasa si mai mult, chiar de mai multe ori pe zi, chiar si cand nu mancam.dupa ce m-am plictisit eu de bulimie, hai sa incerc si cu anorexia..bine, asta dupa n incercari de diete, supa de varza care incepea luni si se termina joi seara si multe altele..nu le pot retine numele la toate..am inceput eu sa practic semi-anorexia..mancam cate ceva, dar putin si acelasi lucru..gen numai cate un mar, numai cate o rosie..sau mai multe..mergeau asa..slabeam..bineinteles ca nu mai aveam ciclu, ca aratam naspa de acum..dar nah..asta s-a oprit dupa ce am gustat un fursec de Craciun..ptr ca de la o abatere..a venit a doua a treia..a o mia..am pus vreo 15 kilograme..iar laxative, iar diete, iar incercari nereusite de infometare..iar slabiri mari, iar ingrasari, iar degete in gat..si momentan..nu vreau decat sa imi revin, sa slabesc si sa duc o viata normala cam asta e povestea mea, sper ca nu v-ati speriat de mine
sunt_la_dieta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1996 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 963 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat