View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 16:43:59
elenush 7's Avatar
elenush 7 elenush 7 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 dec 2010
Locaţie: londra, Anglia
Vârsta: 45
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 90.6kg
Mesaje: 226
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush

Buna Lucretia184.ti-am citit povestea ta si in mare parte ma regasesc in ea..Am vazut ca ti-ai propus sa slabesti 9 kg. in 6 luni si sunt de parere ca asa este cel mai sanatos,dar ce sa zic,eu nu am rabdare sa astept 1 an si jumatate sa slabesc cele 25 kg.Am aproape o saptamana de cand am inceput si desi mi-ai spus ca mananc putin,ma simt ok,nu am senzatii de foame sau chestii de astea,e adevarat ca am omis sa scriu ca mai iau si 1-2 gustari care constau in -ori cateva migdale,ori incerc sa inventez eu un desertel dietetic bazat pe fructe si beau 2 litri de apa cu lamaie,pentru lucrul acesta care trebuie sa ma felicit,eu care inainte in afara de cafea dimineata si 2-3 beri seara,pe care nu le beam ca imi place alcoolul,ci pentru ca le asociam cu cipsuri,alune,pop corn,etc.,eu nu beam apa deloc.Am inteles ca ai vrea sa apelezi la operatie?sau am inteles gresit???Uite,eu iti spun din propia experianta in legatura cu operatiile care te ajuta sa-ti schimb aspectul.Eu mi-ai facut operatie estetica de abdominoplastie,care m-a costat 3000 euro,hai banii ca banii,ca muncim si ii facem la loc,dar eu nu cred ca mi-a fost de vreun ajutor,din contra,daca acum 2 ani cand m-am operat aveam 68 de kg,acum am ajuns la 80,pentru ca aceasta operati m-a oprit pe termen lung de la miscare,mi-a fost si foarte,foarte rau dupa operatiesi ce mi-a ramas de pe urma acestei operatii este doar toata burta taiata.Bine,nu stiu ce fel de operatie ai vrea sa-ti faci tu,dar eu zic ca mai bine fara si cu ambitie si sustinere ai sa reusesti,o sa reusim.Eu sunt foarte fericita ca am dat de voi,pentru ca nu e prima data cand imi propun sa slabesc,dar tot timpul m-am oprit din lipsa de sustinere,pentru ca sotul meu chiar daca am 31 de kg peste,de cand ne-am cunoscut,el spune ca pe el nu-l deranjeaza si ca el ma place asa cum sunt,bla-bla-bla.Hai de data asta sa reusim,eu te sustin si sper ca ma sustii si tu pe mine.Sper ca ai vazut ca am inteles cum sa-mi mut cantarul,mersi mult.Incet,incet si cu ajutor de la voi,o sa ma desmeticesc si eu cum sta treaba cu forumul.