View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 feb 2009, 17:57:07
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
vad ca deja esti la masa cu pui facut la rotisor si cu sosul de iaurt
un mic sfat, starui-te sa le variezi ca sa nu ajungi in senzatiile astea, nu trebuie sa ajungi in plictis, e un lucru deprimant sa nu mananci variat, de aceea nu ii inteleg pe acei care rezista la dietele disociate, am tinut-o si eu dar am cedat la prima tentatie. nu trebuie sa se intample asa. doar nu tii dieta, ci maninci sanatos chiar tu ai spus-o
eu am un mare dusman, il cheama Timpul...incerc sa evit monotonia dar nu am timp sa gatesc in fiecare seara alt fel de mancare si de asta patesc ce patesc .. si acuma problema a fost accentuata de faptul ca nu am bani ...ca daca stateam mai bine la capitolul asta imi luam mai multe fructe si legume - asa eu am incercat saptamana asta sa ma descurc cu ce e prin casa
incerc sa corectez problema dar nu prea pare sa rasara soarele si pe strada mea in urmatoarea luna
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat