Subiect: Jurnal ellamina
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 23:25:58
ellamina's Avatar
ellamina ellamina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 36
Date: 171cm, 60.1kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ellamina

Multumesc pentru sfaturi Vento.
Post negru nu am tinut pt slabit....am tinut pentru ca eu asa m-am obisnuit de ani de zile, ca in ajun de Boboteaza sa ajunez...sau macar sa tin post normal daca mai mult nu pot. In restul zilelor nici nu se pune problema sa sar peste micul dejun...Obisnuiesc sa mananc putin si des...mai ales din cauza programului....De exemplu in urma cu cateva saptamani cand lucram programul meu era cam asa: mic dejun la 7:30, ceva gustare la 10-11, apoi pe la 13 pranz, apoi daca ma duceam acasa mancam masa de seara si inca un fruct mai pe seara, sau daca ma duceam la facultate atunci mai ciuguleam ceva la birou pe la 3 si inca un sandwich pe la 7....
Stiu ca erau totusi cam multe mese dar altfel nu rezistam unui astfel de proghram...Ma plimbam cu plasuta de mancare dupa mine, legume, branza, uneori ceva gatit...dar mancam si cam mult mezel...si aici stiu k am gresit mult...
Acum trebuie sa-mi formez un nou program dar o sa am grija sa imi indrept greselile si sa fiu perseverenta.
Asa cum am reusit acum 2 ani jumatate sa slabesc, asa trebuie sa pot si acum.
__________________
Jurnalul meu
ellamina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1598 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1081 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]