View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 16:05:44
iuliana burlacu's Avatar
iuliana burlacu iuliana burlacu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuliana, mamica de Maria

Citat:
Anterior postat de maryg Vezi mesajul
Cu siguranta a fost incantata de vizita la bunici !
Faptul ca ti-a spus la telefon "Lali" nu inseamna ca nu te mai recunostea ...poate vroia sa-ti spuna ceva de ea ! Si eu am o micuta de doi ani iar cand vb.la telefon cu cineva incepe sa-i povesteasca de unul sau de altul,depinde cu cine a avut tangente in ultimele momente!
Oricum e de bine ..faptul ca sta fara tine !Deci ai fetita mare !
Multumesc de incurajari ! Stiu si eu ca e de bine sa sta fara mine, dar dracusorul din capul meu recita mereu : numai eu stiu ce e mai bine pentru ea, numai eu stiu ce ii place, numai eu pot sa am grija cel mai bine de ea ......Desi bunicii o iubesc ca pe ochii din cap si e cam momentul sa ii dau independenta de care are nevoie, tot ma simt vinovata ca nu mai pot sta acasa cu ea. Eh, o sa ne obisnuim, alti copii stau la cresa de la 4 luni( doar ca eu nu-s genul ala de mama relaxata ).Oricum, desi mi-a fost greu , am cultivat cat am putut relatia cu bunicii , tocmai fiindca voiam sa-i indrageasca si sa stea cu ei din placere. Lucru care s-a si intamplat. Si e chiar foarte cuminte cand e cu ei.Muuuult mai cuminte decat cu noi. Bine, noi suntem si foarte stresati din cauza banilor si a diverselor probleme si copilul cam resimte asta.
Ei , sanatosi sa fim ca le-om depasi pe toate.
Sanatate multa si la pitica ta si sa ne auzim cu bine!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]