Subiect: Jurnal Lola S
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 02 feb 2011, 16:41:26
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Lola S

Citat:
Anterior postat de Lola S Vezi mesajul
Cassy,ai foarte mare dreptateAsa am sa si fac
Chiar nu m-am gandit sa imi iau un sandvis pe drum...Profa sta destul de departe,dar se poate merge pe picioareSi asa ma gandeam eu ce sa fac pe drumul pana acolo

Fetelor,la scoala voi ce mancati?
Scumpa.. eu pap de dimineata cand plec, la 7 jumate 2 iaurturi mici ( 140g fiecare) cu 30 g cereale si 2 lingurite de cacao sau lapte cu cereale. La scoala mai mananc pe la 12 un mar sau cateva migdale,arahide si apoi la 14:00 pranzul.
Eu numai mananc paine de 6 luni, ca altfel imi faceam sandwich pt la scoala..si nici cu mancarea de regim nu pot sa ma duc la scoala ca nu-mi place ca sa fiu singura care mananca pe acolo.
Tu poti sa-ti iei sandwich din paine neagra , din feliute subtiri in care sa-ti pui sunca, castravete, branzica, ou feliute, gogosar sau iti poti lua un iaurt de baut, dar sa nu fie cu fructe, pentru ca are mult zahar si coloranti..
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]