View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 02 feb 2011, 20:30:17
pufik's Avatar
pufik pufik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)

Da Cristina îți știu povestea si te admir foarte mult. Nici nu se compara cu a mea. Tu ai slăbit mult si te-ai chinuit destul. Bogdan( big brother si la propriu si la figurat) a luat niște prafuri pt muschi ( proteine ceva de genul) , a mers o vreme la sala dar s-a lasat. Asta era acum 11-12 ani . Îmi aduc aminte de butoiasele goale din camara erau multe rău. Si s-a ingrasat . E pur si simplu grăsime. A fost la doctor are colesterolul mare . Din spate arată normal ca sa zic asa. Adică burta e mare la el, membrele le are subtiri. Eu știu ca e obezitate asta. Încearcă sa slabeasca dar ca si mine e pofticios. Răbda de foame si scapă seara in junk food cu toate ca prietena ii gateste mâncare. A ținut regim de multe ori dar niciodată nu duce la bun sfârșit. Eu am firma de contabilitate cu mama. ASA ca mă vad cu ea zilnic. Tata trece si el sa mă vadă cam in fiecare zi. Biroul e aproape de unde stau ei si unde am stat eu o viața.( m-am mutat cu George de 1 an si suntem împreuna de 8). Iar Bogdan are tot firma de conta la o statie de noi. ASA ca am o relație strânsă cu toată familia. George are fabrica de pâine si in fiecare zi mă aprovizioneaza cu covrigi . Mai ales când e post. Si acum vrea sa facă pateuri( ASA ca vai de mine la ce trebuie sa mă abtin; in fiecare seara oricum vine cu pâine calda). El lucrează de la 4 dimineața pana la 7 seara. Eu de la 7 pana pe la 5-6 dacă nu e închidere când stau cât tb. El nu știe ca vreau sa ajung la 56 . Mi-a spus ca ma lăsa pana la 60 deși e putin si atat. Dar eu in toamna vreau sa rămân însărcinată si dacă o sa ma ingras rău? Ca nu vreau sa ma abtin sau sa poftesc. Vreau sa fie bebe sănătos. De aia vreau sa ma las de fumat. Hai ca am scris mult dar îmi place sa vorbesc si sa " barfesc" : D. Te pup
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html