View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 11:56:23
dyana230892's Avatar
dyana230892 dyana230892 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: Gaesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 65kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra D - Doar 5 kg. Si totusi greu.

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
Da, acuma suntem si noi oameni, ce naiba? Meritam cate-un rasfat asa din cand in cand. E bine sa nu transformam in chin dieta asta. Sincer, eu, asa mai rar, iau cate o bucatica mica de ciocolata. Ma ajuta. Si beau si eu ceai de fructe Si dimineata cafea - mai mult de gust - imi mai potolesc pofta de dulce parca.
Da.. cu cantarul ai perfecta dreptate! Ca in fiecare zi.. te zapacesti de cap. Sper sa ai dreptate si sa se duca jos repede, repejor! Succes si tie

Tb sa se duca repejor repejor ca se face frumos afara si vine vremea fustelor scurte:X. Acum trebuie dacat sa muncim sustinut, iar in 2-3 luni sa fim slabute super modelate. In plus, incearca sa iei ciocolata cu peste 70% cacao, e cea mai sanatoasa. Eu mai ma potolesc cu o lingurita de miere sau o manuta de stafide/fucte uscate, fiindca sunt foarte dulci, insa incerc sa nu abuzez
dyana230892, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2168 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]