Subiect: Jurnal Dana P.
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 19:54:12
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Mi-am postat deja meniul pentru ziua de azi. Am mancat iarasi prea putin. Am inteles din cartea Mihaelei Bilic ca trebuie sa mananc cam 1400 de calorii pe zi la numarul de kilograme pe care vreau sa il dau jos si mai tarziu 1200. Maine o sa ma stradui mai mult, asa invatam, din greseli. In privinta sportului...imi place Leslie Sansone, pentru energia ei si pentru mosii din randul trei...pt ca daca ei pot, inseamna ca si eu trebuie sa pot. Am incercat si Slim in 6 dar deocamdata este dificil pentru mine si am renuntat. Decat sa fac ceva scrasnind din dinti mai bine renunt. Cu Leslie e mai usor si amuzant si acum ca fundul nu ma mai doare de fiecare data cand ma asez pe undeva sper sa trec la 3 mile. Cat despre sotul meu...hmmm...mai nou a invatat 2 lucruri: sa isi puna singur sare in mancare pentru ca ii gatesc separat si cam "uit" sa o mai gust si al doilea,a uitat ca nevasta-sa stie sa faca prajituri. Altfel, toate-s bune.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de danapop; 15 feb 2011 at 19:57:42.