View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 24 feb 2009, 15:54:34
teodora's Avatar
teodora teodora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2009
Locaţie: Orastie, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 342
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Sa slabim impreuna!

Salutare!
Ei, nu stiu ce prosti am facut de imi apare pe profil ca sunt din 92 nu , sunt din 74 .
Vreau sa ii spun Biancai ca oricat si orice am incercat, dieta fara sport sau sport fara dieta nu merge.

In primul rand mi-am schimbat complet stilu de viata,de alimentatie.
Am renuntat la zahar( nu in totalitate recunosc- mai scap), la tot ce contine faina alba, cartofi,porumb si orez,la carnea grasa si mai ales la cea de porc si credeti-ma nu imi este greu deloc.
Mananc ciorbe de legume, le combin cum imi vine, uneori cu carnita de pui fara piele sau cu carne de vita, salata de toate felurile( de rosii,castraveti,ardei-cruditati,salata verde,mai nou de varza cu morcovi si marar), legume fierte.
Pentru felul doi imi fac din legume ce imi vine in minte, le combin si peste, dar la conserva ( nu in ulei) ca in alt fel nu imi place, mie rau.
Astazi de ex., am ciorba de legume( praz,morcovi,telina,mazare,fasole verde) cu ou (care l-am pus cand ciorba era fierbine si s-au facut niste" zdrente") si felul doi varza murata scazuta( zic eu) cu legume ( ceapa,morcov ,ardei)si marar, e un fel de mancare pe care mi-o fac cu placere, tot asa fac si cu ciuperci, la urma adaug niste bulion sie gata mancarica.

Nu mi se pare greu. Pentru restul casei se gateste altceva.Bucatareasa sefa e mama mea- trebuie sa recunosc, dar uneori imi gatesc eu, ca de ex azi.


Ei, cred ca v-am inebunit!!!!
Astept sa imi spuneti si voi ce mancati!