View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 12 mar 2011, 11:46:31
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Cum sa nu cedez poftelor?

eu pot sa iti spun ca cel mai bine am slabit cand mancam asa:

MD un fruct,
dupa 30 min 4-5 pesmeti de secara (wasa leger, burger 21% fibre sau finn crisp 21% fibre-le gasesti pe toate la kaufland, sau wasa fibre care se gasesc doar in strainatate si au 24% fibre)
cu gem fara zahar ( topoloveni, gem pentru diabetici, magiun adevarat de la bunica, fara zahar adaugat, gemuri cu fructoza in loc de zahar)
sau branza degresata
cafea cu lapte semidegresat

G un fruct sau un iaurt sau 50 g migdale/alune/fistic/ciocolata cu min 70 % cacao

P ciorba cu carnita slaba si legume verzi: pastai, mazare congelata, varza de bruxelles, conopida, uneori cu smantana, alteori cu ou batut si turnat in fir, in loc de taitei.
+ felul doi: carnita la gratar cu legume/salata sau branza cu rosii (telemea, feta, cascaval aprox. 200g), oua (de obicei 3) cu ciuperci sau ceapa sau alte legume si salata
desert: un mar copt cu scortisoara

G tot din lista de la gustarea precedenta

C ciorba ca la pranz dar mai putina sau fara smantana
+carnita la cuptor sau branza sau oua cu legume si salata(exclus cartofii, porumbul)
sau salata de linte/naut/fasole
sau spaghetti fierte al dente cu sos de rosii si ciuperci
sau branza cu fructoza si fructe de padure sau scortisoara si ou daca aveam pofta de ceva dulce

eu mananc la o masa cam 300g de carne slaba + multe legume, sau 200 g branza cu 2-3 rosii sau o salata enorma cu : ceapa rosie, ardei, salata verde, rosii, castravete, ulei de masline si putin otet sau lamaie langfa branza sau carnita, sau oua fierte (minim 2) sau ton (2 cutiute.

cu acest tip de meniu eu personal am slabit cel mai bine
Răspuns cu citat