View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 13:19:05
gabriela17's Avatar
gabriela17 gabriela17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 30
Date: 158cm, 55kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Litiaza biliara (calculi biliari, pietre la fiere)

Salut,am 17 ani app 18..si am fost operata de fiere...Inainte sa ajung pe patul de operatie tot asa aveam si eu...crize chiar si 4 pe saptamana..ce credeam eu? Lasa nu merg la doctor e stomacul...da de unde,pe cand ..era fierea ...aveam greturi ma imbatam de cap..ma durea fffoarte tare nu aveam stare jos nu puteam sta sus iarasi...pana ce am mers la doctor si mi-a spus ca trebuie sa merg sa-mi fac un ecograf...Mi-am facut ecograful si am ramas SHOCATA!!!!!! fierea imi era foarte marita(vb doctorului am avut o fiere de bou) si pe langa aceasta aveam si o piatra de 17mm care era iesita pe canal..din aceasta cauza puteam ajunge la PANCREATITA daca nu ma operam..ma simt bine am un regim pe care o sa-l urmez dar imi este foarte frica ca am sa ma ingras...acuma am slabit 2 sau 3 kg...dar pe viitor nu se stie....(sunt operata de 6 zile) Cei care aveti aceste prob consultati cat de repede puteti mediculll sa nu ajungeti la operatie mai sunt si alte solutiii:*:*:* va pup
0 gabriela17, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat