View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 15:10:48
bella2's Avatar
bella2 bella2 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: tirgu neamt, Romania
Dieta: dieta verdure e legume cca
Date: 168cm, 75kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit bella2

ciao fetelor,mam intors.sa va spun istoria mea.eu acum 3 ani am avut a frumoasa fetita dar am si crescut de a 60 kg la 84 kg.inainte de a fi insarcinata eram in permanenta la dieta.mincam putin de tot dar cam de tot daca aveam pofta de ceva mincam,iar a doua zi mincam doar salata.de obicei incercam sa maninc verduri,fructe si piept de pui la gratar.acum sa revin la prezent.anul trecut aveam70 kg si am tinut o dieta si in putin timp amajuns la 60.cu ate cuvinte am tinut dieta disociata,dar nu pe zile.aceea in care se combina alimentele intre ele.in plus luam niste integratori pe baza de ierburi care mau ajutat.pentru tot am consultat o nutritionista.dar acum vine partea urita.cam din toamna am inceput sa maninc la servici,avem cantina si patim doar o parte din cost,restu plateste febrica.doar ca se maninca prea bine si asa mam ingrasat din nou chiar mai mult,ca am ajuns la 73.acum din ianuarie miam impus sa revin din nou la 60kg,dar doar mincand sanatos.am mai facut si greseli dar in general incerc sa urmaresc regulile de la dieta disociata de a nu amesteca alimentele rele intre ele si fara prajeli,dulciuri si alte lucruri care fac rau.de onicei maninc verduri,legume,fructe-cam putine,peste.dar nu prea fac sport,decit un pic de gimnastica in casa si la servici pentru ca unde lucrez merg mult in picioare in putin loc.sper ca pina la urma sa reusesc si sa nu ma mai ingras.
bella2, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.