View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 06 ian 2010, 23:16:25
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Traumele copilariei legate de mancare.

am si eu o trauma. cu carnea (eu nu prea mananc carne)
o data mi-a pus mama in farfurie o bucata de carne si mi-a zis ca nu merg afara sa ma joc cu copii pana nu o mananc. am facut crize, m-am enervat, dar n-am avut ce face am incercat s-o mananc. am mancat ce am mancat dar mi s-a facut greata de la ea si pana la urma pe la jumate mi s-a facut rau tare si a trebuit sa merg la baie sa vomit. mi-a dat maica-mea pace , m-a lasat sa merg afara si mi-a zis ca nu ma mai obliga in viata ei sa mananc ceva ce nu vreau
la fel era si cand eram mica mica, cand imi dadea carne sa mananc. printre plansete si urlete mancam si eu ceva carne si apoi o vomitam
dar in sfarsit mi-a dat pace cu carnea, si cu mancatul , am mancta ce-am vrut si cat am vrut. si n-am avut probleme. deci eu consider ca nu e nimeni vinovat ca eu m-am ingrasta
ci cartofii pai, mcdonalds, ciocolata mancate in exces si alte prostii
cand mananc acasa ma opresc si las in farfurie daca nu mai pot
dar cand is la mcdonalds nu am lasat niciodata in tava ca doar e bun si am dat bani pe ele
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat