View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 26 apr 2011, 16:28:19
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ana - drumul catre un abdomen frumos

Citat:
Anterior postat de sieupeaici Vezi mesajul
:***
crezi ca alergat 50 min pe zi combinat cu 10 (pentru inceput, apoi 20) min coarda pe zi e suficient? voi mai face in zilele in care nu alerg tae bo -tot 60 min ca eu daca fac, fac-.
stiu, mai intai cardio si apoi pt modelare, visez la abdomenul acela plat. dupa aia imi va fi muult, mult mai usor sa il mentin si sa il modelez, tonifiez, sa lucrez musculatura. abia astept.
E super suficient. Dar sa nu faci acelasi program de exercitii in fiecare zi. Trebuie sa le alternezi. Pentru ca, corpul tau se va invata cu ele si nu va mai arde la fel de multe calorii ca la inceput. Deci fa de exemplu 3 zile de alergat si 3 de Tae Bo. Sau 4 de alergat si 2 Tae Bo, sau invers. Sau orice alt exercitiu de cardio vrei, pe langa alergat. Poti face 3 de alergat, 2 Tae Bo, si 1 Turbo Jam, sau Zumba, sau vre-un program de aerobic(Rockin' Body by Shaun T, e absolut superb, si la mine functioneaza si mai bine ca Tae Bo). Iar o zi pe saptamana te odihnesti, pentru ca muschii au nevoie si de odihna ca sa se formeze frumos
Stai linistita, nu esti asa departe de visul tau, mai ales ca nu ai asa multe kg...
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!