View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 01 mai 2011, 19:44:12
sanmary's Avatar
sanmary sanmary este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Michel Montignac - Mananc deci slabesc
Date: 176cm, 74kg
Mesaje: 128
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal sanda maria

Buna jurnalule,

Aseara am calcat stramb, dupa ce le-am facut baie fetelor, am spalat niste rufe (la masina)-dar apa scoasa de la masina o car cu galeata (deci vreo 7-8 galeti de carat...deci miscare ...am cedat si am servit la un film 2 feli babane de cozonac (vreo 400g).
Insa am respectat regula lui Montignac, masa a fost dupa 4 ore distanta de o masa cu grasimi...Oricum, am incalcat o multime de alte reguli, deja doua mese dupa orele 18 ...dar m-am culcat la 4:30....am stat la film cu iubitul meu sot....Ieri am constat ca am avut un meniu prea bogat in grasimi, saptamana viitoare fac piata, voi rontai legume!

Azi, incepand cu orele 10 mi-am cam facut de cap:

10:00 cafea cu ciocolata amaruie (4 tablete- 40g) + 1 felie cozonac

Intre timp am iesit cu copii in parc, un parc de copii cu aparate fitness, super distractiv! Pot spune ca am facut 3 ore de sport....am fost chiar activa!

La intoarcere am luat 2 guri de inghetata din ciocolata dietetica dar groaznica la gust...nu am ajuns nici la 30 ml cred...

La 16 - 18 am recuperat din somnul de noapte,

Seara la 18:30 cum era de asteptat am simtit foamea acut, asa ca am navalit in farfuria cu puplita si ciuperci- la gratar, cate 200g fiecare, + 50g de carnati picanti. am sa-mi calculez caloriile imediat...

Apa am incercat sa ma mentin in limita a peste 2 litri, plus 500 ml ceai slabit antiadipos si naturavit (un plic din fiecare).

Acum fac stepper....sper ca vreo 20 min!

Cam atat, azi nu mai calc stramb, culc copii pana la 10:00 iar eu pana la 12:00 dar fara gustari de noapte, mai am de facut si un masaj!

Va doresc tuturora o saptamana frumoasa cu mult spor la SLABIT SANATOS!