Subiect: Soacra
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 15 ian 2010, 09:18:07
sakura's Avatar
sakura sakura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 37
Dieta: lacto-vegetariana
Date: 170cm, 76kg
Mesaje: 845
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Soacra

soacrele se uita stramb la nore pentru ca sunt geloase. gelozia de mama cu baieti. nu suporta gandul ca nu va fi ea cea care ii va face de mancare sau ii va spala chilotii.si crede ca nici una nu va fi asa grijulie ca ea.

acum personal....eu ma inteleg bine cu soacra...la suprafata...si cat timp relatia ramane de suprafata e super ok. nu ai cum sa fi cu ea ca si cu mama ta.

ma deranjeaza cel mai mult faptul ca nu accepta ca baiatul ei sa plece de langa ea.se preface ca e bolnava doar ca sa ii fie baiatul alaturi. apeleaza la tot felul de tactici santajiste ca sa nu se indee el.iar daca baiatul musca momeala e un momau.trebuie sa stie sa se indeparteze dragut de ea si nu de tot.

eu una am soacra(sau viitoare soacra mai bine) la tara. noi suntem in oras. si nu ma deranjeaza ca mergem in vizita in fiecare week-end. ma aleg cu lapte, legume, carne cartofi.plec mereu cu plasa plina. ea e multumita ca isi vede baiatul si toti suntem fericiti. eu iti dau baiatu 2 zile...tu imi dai plasa dinte pentru dinte.
Răspuns cu citat