Subiect: Jurnal Choko
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 13:31:59
Choko3's Avatar
Choko3 Choko3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Disociata
Date: 157cm, 52kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Choko

Multumesc pentru sfaturi!
Dieta intreaga tine 16 zile si cand am zis ca vreau sa o tin o luna-doua ma refeream si cu pauza de o saptamana.
Mama nu se pricepe la d'astea plus ca o vad si cam rar pt ca sunt la un liceu in alt oras

Oricum am regandit planul si mi-am dat seama ca nu functioneaza in perioada asta. Nici nu am slabit si in ultimele zile m-am abatut de la ea cam mult. Asa ca m-am hotarat sa fac pauza de la diete in urmatoarele 2 saptamani, pana termin scoala, iar apoi din vacanta incep o dieta personalizata, cu mai multe alimente permise si sport zilnic. Am citit deja destule articole de pe forum despre ce e sanatos, ce ajuta la arderea grasimilor etc si mi-am facut un plan O sa-l postez pe undeva mai tarziu sa va intreb si pe voi daca e bine
Imi pare rau ca nu am prea mult timp sa stau pe forum si sa intru in vorba cu toata lumea, dar promit sa ma revansez dupa bac. Trebuie sa merg la mare vara asta cu noua silueta!
__________________
Jurnalul meu
Choko3, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1833 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 25 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]