View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 mai 2011, 11:14:13
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Există alimente permise după 18.00?

Orice nunta e un prilej de veselie, cum poti fi vesela si bine dispusa daca meniul tau e doar apa plata cu lamaie? Nu ignora un pahar de vin, daca il bei la masa cu friptura sau sarmele, gusta din toate felurile, alege antreurile care iti fac cu ochiul si daca la tort mai poti, macar gusta din el, savureaza-l si nu te gandi ca are calorii...
Citat:
Anterior postat de Crinutzya Vezi mesajul
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu
Ar trebui sa faci in asa fel ca aerobicul sa nu fie un chin ci o bucurie, astfel incat transpiratia si efortul sa nu ti se para o pedeapsa. Bucura-te de miscarea in sine, daca e pe muzica seteaza creierul sa fie atent la muzica si uita de chin
Citat:
Anterior postat de Crinutzya Vezi mesajul
Şi cred că voi gusta şi eu cîte ceva.. Avînd în vedere că nu mă mai bag în pat pînă dimineaţa,le ard pe toate chiar la nuntă
Vezi, stii si singura, intr-o noapte de nunta poti arde prin dans mult mai multe calorii decat mananci si intr-un mod foarte placut!
Doua-trei zile dupa nunta insa, alege un mod de hrana super dietetic, bogat in proteine, cu grasimi bune, fara carbo prea multi

Legat de alte zile in care simti nevoia sa mananci ceva dupa 6 seara, legume cu proteine fara nici un pic de carbohidrati sunt cea mai sigura oferta gastronomica. Fructele nu, creeaza aciditate si ofera prea multa energie, poate un iaurt dar nu prea des, cateva oleaginoase daca poti sa te opresti la 3 nuci sau 10 migdale sau o lingura de seminte de floare neprajite, toate pacalesc creierul ca ai mancat dar nu vei depune nimic.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat