Subiect: Jurnal Irinuca
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 14:55:35
iirriinnuuccaa's Avatar
iirriinnuuccaa iirriinnuuccaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2010
Locaţie: ardeleanca, Spania
Dieta: alaptez
Date: 175cm, 126.2kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Irinuca

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
felicitari draga pt bebelus..eu sunt la curent cu gravidutele.. haha.. sa ma inspir si eu pt cand va fi la mine.. sper ca la anu..
e bine ca vrei s amannci din toate grupele. dietele nu sunt bune. nici pt o persoana fara bebelus..
pt inceput, renunta la dulce, sau daca ti-e pofta mananca ceva mai dietetic.. sau gusta
eu inca ma lupt cu pofta de dulce,
dar incerc mereu sa ma gandesc, ce sa aleg, ca sa fie mai dietetic..
cate kg ai pus la sarcina, cu cate ai ramas..
si sa mai pov de bebelus..
Multumesc de vizita

hehe, inca nici nu m-am cantarit de la iesirea din spital...
Dar nu ma stresez prea tare cu cantarul, cat cu mancatul sanatos...La cantar se vede apoi daca mananc corect sau nu...
Incerc sa beau multe lichide sa fie ok cu laptele
Si daaaaa, ai dreptate, renuntarea la dulciuri e prima masura pe care am luat-o ( ma ajuta mult si ca am avut un diabet gestational in ultimele 2 luni de sarcina, si m.am cam dezobisnuit de dulciuri...Acum e doar pericolul ca as putea manca )

Pupici, asteptam vestea buna de bb, cand crezi tu ca e momentul!
__________________
jurnal...

iirriinnuuccaa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
iirriinnuuccaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 3146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2629 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]