View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 iun 2011, 17:33:42
anamariaff's Avatar
anamariaff anamariaff este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: Vulcan, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 60kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Anamaria - file de jurnal

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
hey
in primul rand eu nu sunt de acord cu meniul tau
nu vreau sa crezi ca te certam,cicalim insa daca doresi sa slabesti si sa te mentii e recomandat sa tii cont de anumite reguli
micul dejun la tine e inexistent,el e cea mai importanta masa,e energia noastra
cafeaua e oki,insa fara zahar eventul fructoza sau stevie indulcitor
la md ai multe optiuni de meniuri
la 11 e pranzul si la 16 30 e cina?hmmm,oricum e prea putin,incerca pe langa ouale alea niste legume salata,inabusite,la coptor,la gratar cum vrei u
iar cafeau de seara iarasi fara zahar e prea nociv pt organism si incetineste slabitul
nu vad fructe in meniul tau,si cam putine proteine,legume doar la cina
e un pic cam dezechilibrat si in plus mi se pare ca e si infometare,e sub 1000cal ceea ce e foarte rau,sunt ete care slabesc 1300cal lejer
felicitari pt sport
Draga mea, nu cred deloc ca ma certati, ci iti dau dreptate intocmai. Stiu si eu ca am gresit, dar la mine asa se intampla in zilele cand am mult de lucru si cand sotul meu nu e acasa, sa ma oblige sa mananc dimineata. Cum crezi ca m reusit sa dau jos 20 de kilograme? Cu multi nervi din partea lui, te asigur!. Dar cand nu e el acasa dimineata, imi fac cafeaua si uit sa mai mananc.

Dar promit ca maine o sa am si mic dejun, si fructe si tot ce trebuie. Daca gresesc, ma corectati voi. Cat despre cafea... crede-ma, renunt cu mare drag la dulciuri, ca nu sunt fana, dar de cafea sunt dependenta si azi chiar am baut putina. Am uitat sa precizez ca zaharul din cafea e brun, nu e alb rafinat, ceea ce inseamna ca e mai sanatos.
Partea buna e ca de la ultimul mesaj pana acum am baut inca 500 ml apa, ceea ce inseamna performanta de 750 ml.

Un sfat as cere... vreau sa renunt la carne, mi s-a pus mie pata din ratiuni personale si nu vreau s-o mai consum. Cu ce as putea s-o inlocuiesc?