View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 12:20:56
alina0508's Avatar
alina0508 alina0508 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: Radauti, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alinutza Bulinutza - dieta Catalin Crisan

Citat:
Anterior postat de Carmen789 Vezi mesajul
Buna dimineata.Sper ca micuta ta a avut o noapte linistita si te-a lasat sa te odihnesti. Nu am mai tinut dieta asta si recunosc ca nu e foarte usoara mai ales prima faza.Eu m-am gandit la urmatorul meniu pt o zi.
Ora 7 ou fiert
Ora10 branza topita sau telemea
Ora 13 ficatei de pui ,fierti sau pe grill

Ora 15 carne de pui fiarta sau grill
Ora 18 peste fiert cu multa lamaie
De baut apa minerala,ceai ,cel putin 2l
Eu cred ca e mai sanatos sa nu mananc preparate din carne cumparate,mai bine imi fac mai mult timp sa fierb sau sa gatesc pe grill . E adevarat ca sunt in concediu si fetitele mele sunt mai mari si imi lasa mult timp si pt mine.Problema este ca maine plec la mare si cu siguranta va mai dura o zi , doua pana voi incepe,dar mi-ar place sa tinem legatura.
E super OK meniul si ai foarte mare dreptate ca trebuie sa evitam mezelurile; din acest motiv tocmai mi-am pus la foc o fripturica - in apa cu condimente (fara ulei).

si e foarte bine ca ai intridus si pestele in meniu; din pacate mie nu imi place desi stiu ca e foarte sanatos in comparatie cu celelalte tipuri de carne.

Sa ai vreme la mare si muulta distractie; ne reauzim dupa
alina0508, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]