Subiect: De ce ma ingras?
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 11 iul 2011, 08:43:40
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: De ce ma ingras?

Citat:
Anterior postat de elpis Vezi mesajul
Buna,

De exemplu....eu de aproape 3 luni mananc sanatos, nu mai mananc paine, dulciuri, deja nu mai imi este deloc pofta de ele, evit mancarea gen fast-food.....nu mai beau sucuri acidulate ci doar naturale, ceai cafea fara zahar....nu mananc dupa 7 seara.....etc....si totusi....ma ingras pe zi ce trece.....in loc sa slabesc....chiar pun pe mine...vazand cu ochii...sunt intradevar o fire mai sedentara.....dar din motive medicale(am avut o operatie pe picior si inca nu mil pot folosi la maxim....)....si nu, nu sunt insarcinata

Sunt mereu balonata.....beau ceaiuri cu efect laxativ dar parca...si mai mult ma umflu....

NU mai stiu ce sa fac...trebuie sa merg la mare peste o luna si mai am 5-6 kg de pierdut.....


Stie cineva cum ma poate ajuta?
Numai daca spui detaliat ce mananci putem sa venim cu sfaturi si idei. O chestie: mancatul sanatos nu exclude ingrasarea, deci e loc de combinatii gresite si de excese si in acest caz. In mod clar, sucurile de fructe pot avea o implicatie, chiar si naturale sunt o sursa de carbo fara fibre - as zice sa nu mai bei sucuri de la mai multe fructe decat poti manca o data: poti manca un mar, bei sucul unui mar; poti manca doua portocale, bei sucul a doua portocale, dar nu mai mult. Si sucurile tin loc de masa de fructe, se beau in aceleasi conditii in care se mananca fructele. Pentru detalii despre cum se mananca si combina alimentele citeste "Dieta Montignac".
Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Daca mananc multa sare retin apa?
Depinde de organismul tau, mie asa mi se intampla - in cazul tau poti face observatii singura, tu esti propriul tau cobai . Oricum sarea in exces dauneaza.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat