View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 ian 2010, 18:32:41
Anita's Avatar
Anita Anita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 33
Date: 172cm, 68.1kg
Mesaje: 151
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu - Maddu :)

Am auzit si eu de aceasta cura cu orez.. chiar mi`a recomandat`o cineva care a slabit vreo 10kg cu ea.. Am vrut sa o incerc si eu dar m`am gandit ca orezul are multe calorii si carbohidrati. Oricum felicitari pentru taria pe care ai avut`o !!! Oricum probabil salatele alea erau foarte bune pe langa orez Sincer.. eu as putea mai bine sa tzin o dieta pe baza de legume fierte..fara sare..fara nimic.. sau doar cum tzin acum.. supe ..si totul strecurat.. decat sa mananc numai orez Din cate mi s`a spus.. si baiatu` care a tzinut`o a mancat doar orez.. fara salate.. fara nimic.. E bine ca tu ai reushit sa slabesti mancand si salate

Iti urez succes in noua dieta ! Am incercat`o si eu si pe asta

Am slabit initial cateva kg.. dar le`am pus la loc cand am intrerupt regimul disociat

Oricum depinde de organism.. multe persoane au slabit cu regimul disociat si nu s`au mai ingrashat. Eu m`am ingrashat mancand tot dietetic.. doar ca il intrerupsesem
Anita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1796 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -12 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]