Subiect: Onlinebanking
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 08:00:46
anaralu29's Avatar
anaralu29 anaralu29 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Talking Re: Onlinebanking

Citat:
Anterior postat de vadmin Vezi mesajul
De obicei un calculator trebuie sa "asculte" utilizatorul. Cand incepe sa faca tot felul de actiuni "singur" si de tipul "nu ma asteptam la asa ceva" este un semn de prezenta a unor programe "nedorite" sau de "acces neautorizat".

Din cate am vazut, se pare ca Team Viewer este un software de acces la distanta pe calculator. Astfel de programe, daca nu sunt configurate corect, pot permite persoanelor "neautorizate" sa acceseze calculatorul tau.

Recomandari:
- Dezinstaleaza programele de care nu ai nevoie (inclusiv Team Viewer)
- Instaleaza un program antivirus si ruleaza o scanare completa a calculatorului
- Instaleaza un program de tip paravan/firewall ca sa protejeze calculatorul de conexiuni nedorite de pe Internet
- Dupa scanare, dezinfectare si dupa ce te-ai asigurat ca totul este "curat", schimba parolele de la calculator si alte site-uri importante pentru tine (nu uita sa le notezi intr-o agenda, ca sa nu le uiti).
- Nu instala programe de care nu ai nevoie sau pe care nu le cunosti. La instalare de programe noi, citeste atent instructiunile ca sa nu instalezi si alte programe aditionale de care nu ai nevoie (toolbar, extensii, etc.)
Multumesc frumos Vadmin!!!!
Am luat cateva masuri amintite de tine mai sus,am schimbat antivirusul,am pus firewall ,am scanat si am scapat de aceste persoane rau intentionate.
Am dezactivat si programul de activare externa.
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat