View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 aug 2011, 09:36:08
Anycyk90's Avatar
Anycyk90 Anycyk90 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Iwhipmyhair :)

Buna,Maria.Esti din 7 dec?Dak da,suntem nascute in aceeasi zi
Citind ce ai scris m-am intristat Uneori suntem tentate sa ne chinuim corpul si sanatatea doar pentru cateva idei fixe pe care le avem.Stiu...asa am fost si poate mai sunt si eu.Pentru eliminarea a 5 kg eram in stare sa mananc doar 2 piersici,un pandispan si o felie de pepene.Eliminarea celor 5 au adus castigarea celor 10.Si atunci tristete knd am dat-o intr-o tristete psihologica si binge.Mare atentie la sanatate! Cand ma alimentam ca tine,mi-a disparut si menstruatia...doar cu tratament mi-am revenit.
In urma cu cateva luni,cand ajunsem sa nu ma mai suport,am inceput cu pasi mititei.Suferind de binge era greu sa renunt la dulciurile comerciale si la prajiturile mamei.Problema e ca dak am apucat sa mananc mancam muuult pana mi se facea rau.Acea vreme a trecut.
Fiind iarna,multa miscare nu puteam face,m-am apucat de salsa&bachata(luni si miercuri cate 1h 10 min)dar nu am vazut scadere in greutate.Apoi ma rugam in fiecare zi sa vina primavara si sa pot alerga.Si am inceput cu joggingul cate 30 min in fiecare seara cate 3 sapt.Surpriza,am scapat de 3 kg.Apoi am observat si eu ca fac muschi,ca tine, si am inceput sa ma plimb zilnic cate 5 km( o ora jumate) si am scazut treptat.De mentinut k din mai nu mai mananc deloc dulciuri din comert si prajituri.Iar de o luna jumate fac niste exercitii de pe youtobe si stepper si am mai scazut atat in cm cat si kg.Scuze k m-am cam intins cu povestea
Legat de carne,eu nu as renunta,mai ales k este mult mai ok sa papi carne decat dulciuri.In mintea mea pieptul de pui si somonul nu ingrasabine...in cantitati limitate.Eu cred k proteinele sunt aliate in slabire.Incearca sa-ti faci salate de legume si sa adaugi putina carnita presarata,apoi o feliuta pana reusesti din nou sa papi.
Iar cu prajiturile,papa o felie,doua,esti inca in dezvoltare cum au spus si fetele.
Imbratiseaza sportul care ti se pare mai distractiv si dak te tii de el te vei modela
Mii de scuze ca m-am intins...nu-ti mai scriu
Bafta
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat