View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 09 aug 2011, 10:20:13
lucia ely's Avatar
lucia ely lucia ely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit re: Jurnal Julia (miffi)

Citat:
Anterior postat de miffi Vezi mesajul
ai slabit bine.....poi nush, sincer sunt f porinta pe ideea asta... nu vreau sa ma infometez, vreau doar ca pastilele astea sa imi taie poftele si senzatia de foame asta nu inseamna ca nu voi manca nimic, voi manca doar ca mai putin, si voi fi mai atenta la ceea ce mananc.
eu am un stil de viata cat de cat sanatos, sotul gateste el mereu, (este italian) si gateste f sanatos, cu alimente mereu proaspete m nu prea foloseste prajeli, si modul de a combina alimentele sunt sanatoase, nu sarat cu dulce... nu dulce ianinte de masa si mai multe. cu toate astea eu nu am slabit, si iti zic sincer si de ce... am un dulap plin de dulciuri, cipsuri, kinder, croisante, biscuiti, etc pt copii . congelatorul plin de inghetata, si mereu cumpara cola,si alte prostii. si la cat de pofticioasa sunt nu rezist sa nu "degust" cate o data. de aceea cred ca nu reusesc sa slabesc si stagenz la greutatea mea. am vb cu el si i-am zis ca vreau sa slabesc si sa ma ajute ( sa nu mai cumprere COLA, si alte dulciuri) azi mai am jumatate de bax de doze de cola si imi fac cu ochiul cand ma gandesc la ele. dar le am bagat in beci si sper cat mai repede sa mai am musafiri ca sa ii servesc cu cola sa scap mai repede de ea.
pai uite ai un avataj atunci ca sotul tau gateste sanatos ....ai putea renunta pt cv timp la dulciuri sau sa scazi cantitatea si sa faci putin sport sa incepi sa faci sport....acasa zumba/tae-bo/turbo jam/start walking/hip-hop abs ...cauti ceva care sa-ti placa ....sa faci de placere ...
deci eu o tin pe a mea...Pastilele nu sunt bune!! poti slabi ...si fara ele!
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr