View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 01 feb 2010, 19:10:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Alimentatia cu prea putine calorii

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
nu prea poti face lumea sa inteleaga ca nu e ok acest mod de slabire
nici daca au slabit nu stiu cate kg intr-o luna si apoi le-au pus inapoi. tot asa vor incerca si a doua oara sa slabeasca. prin regimuri drastice si cu putine calorii
pe orice site de orice fel vezi promovat in stanga si in dreapta pastile, prafuri sau dieta "slabeste 10 kg intr-o saptamana", am slabit prin X, Y, z etc

chiar si pe site-l nostru apare asa
Ataşament 1533
eu inteleg care e ideea... ca fetele sa inteleaga din comentarii ca nu e ok. si slabuta se chinuie sa explice una alta, dar mai rasare cate una care zice, da mah se poate sa slabesti 12 kg intr-o luna, dar uita sa precizeze ca le-o pus inapoi

si marea majoritate pana nu da de cateva ori cu capul. nu intelege..

pana cand pe site-rurile alea sau nu o sa apara peste tot
slabirea se face prin sport, prin mancat echilibrat, prin redus anumite alimente si in timp, treptat
nu prea avem mari sanse

Ai remarcat bine Dorutza.
Alea-s cele mai vizitate, daca-ti vine sa crezi.

Si am stat si m-am gandit, daca nu scriu despre aceste diete, cum am facut si la inceput cu pastilele (cand s-a format forumul era interzis sa pomenesti numele oricarei pastile de slabit), nu voi face altceva decat sa alung fetele care chiar pot fi ajutate, si sfaturile noastre le folosesc la ceva.

De aceea, s-a luat decizia de a pune spre discutie aceste diete, pastile, etc.... tot ce e mai incorect in materie de slabit, si de a explica, decat a le evita. Fructul oprit mereu o sa fie tentant.

Eu oricat o sa ma zbat, dietele astea o sa existe, de aia sunt inventate si zilnic apar noi si noi ciudatenii... Tot ce ne ramane e sa explicam si poate castigam cate un om de partea noastra.

Am creat si pe forum, un loc cu astfel de diete, si am pus si poll-uri cu argumente ca sa vad cum gandeste lumea, si e jumi-juma.

Chiar ieri am scris acest articol Cura rapida? Mai gandeste-te… - Slabute.ro, sa vedem daca ajunge in acest top, eu sper.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat