View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 sep 2011, 13:25:43
BigBoy's Avatar
BigBoy BigBoy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 40
Date: 172cm, 83kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna puncte WW?

Multzam fain fetelor, sunteti fff dragute. OK, atunci as mai avea o intrebare: cum imi pot calcula singur punctele WW pt or reteta ? (de ex. pt 100 gr de ciorbita sau mancarica facuta de mine acasa) Vad aici Weight Watchers - Retete si puncte punctele aferente pt fff multe retete foarte frumos sortate si aranjate dar sa zicem ca ar fi vreo reteta pe care nu o gasesc acolo si/sau vreau sa imi calculez repejor eu singur cate puncte WW trantesc in oala/tigaie/farfurie ? (aceeasi intrebare o aveam si pt calcularea Kcaloriilor unei retete facuta in casa, dar referitor la aceasta m-am lamurit rapid de aici Calcularea numarului de calorii pentru o reteta) Deci.. da, mi-ar m-ai trebui sa stiu formula de calcul pt punctele WW la o reteta facuta de mine personal. BTW Slabuta, GREAT JOB cu acest forum, chiar ajuta fff multi oameni carora le pasa de stilul lor de viata ! Tot respectul pt munca depusa.
BigBoy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2055 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1538 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat