Subiect: Dieta cu hrisca
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 11:36:36
Roda's Avatar
Roda Roda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2011
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 42
Dieta: rina's 90
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 167
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta cu hrisca

Citat:
Anterior postat de Mya Vezi mesajul
Nu prea vad in "enciclopediile romane" dspr Dieta cu hrisca...pe kd in cele ruse, e o dieta Foarte cunoscuta si apreciata.
deci....sa va spun dspr ce e vb:
un pahar de hrisca sa pune la inmuiat pe noapte cu 2 pahare de apa clocotita, fara sare si fara mirodenii.
Dieta se tine max 2-3 saptamini, in care poti minca doar hrisca preparata (dp cum am scris mai sus) si chefir degresat de 1%.
Se zice ca aceasta dieta schimba metabolismul si curata bine organismul.
Timp de 2 saptamini, daca tii cu strictete regimul, poti da jos, in jur de 12 kg...dar pt fiecare e individual!!!
Ah, da... sa nu uit...puteti minca cit incape in Voi , oricum tare mult nu veti putea minca
am incercat dieta cu hrisca...dupa parerea mea este o ditea foarte rea, plus ca hrisca preparata astfel e scarboasa si apoi nici un fruct nici o leguma..care doua sapt. mai mult de 2 zile nici n-am rezistat!!!
Roda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1890 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1373 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1116 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat