Subiect: Jurnal Sylvester
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 28 sep 2011, 13:07:04
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sylvester

hei fata frumoasa!!! n am adus dulciuri ca tu nu mananci oricum..
dar ma bucur ca ti ai facut jurnal... o sa te ajute si pe tine, ai sa vezi.. si aici ai multe prietene.. ai sa vezi si asta
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Buna dimineata, suratelor!

Abia am facut ochi- cam tarziu astazi, dar sunt foarte racita, nu pot respira si ma doare capul teribil + tusesc... Am adormit cu geamul deschis intr-o noapte si m-am trezit cu amigdalele umflate. De atunci tot rau imi e... Am luat Nurofen, Tantum Verde, beau ceai... Nimic.

Nu prea stiu ce sa pap azi, la G 1 am mancat pe stomacul gol Gojiberries si drojdie...

La MD o sa pap amestecul meu de cereale cu fructe de padure (cand nu voi mai gasi fructe de padure, voi manca in locul lor piersici coapte sau cred ca voi manca cateva linguri (2-3) de gem conform... Mai vedem...

La P ma gandeam la o salata cu parmezan si cu somon afumat, 6 oua de prepelita fierte, plus cateva patratele de cioco neagra 85%

La C merele mele absolut delicioase

Apropo de meniu, voi ce mai mancati la MD conform? Dar in restul zilei?


Sa aveti o zi minunata!!!

Va mai spun pe parcursul zilei daca am facut modifcari.
planul tau pe ziua de azi suna bine si conform... dar sunt obisnuita cu el..
MD-ul este si la mine tot timpul o provocare... fructe proaspete.. somon afumat (felii) pe wasa24 poate cu putin albus fiert.. eu nu gasesc aici branza degresata care sa nu aiba in ea agenti de ingrosare, zahar si prostii din astea... gem pe wasa mai merge, dar eu nu pot sa mananc multe zile... si poate ar trebui ca asa n as mai pofti la alte dulciuri...
ma gandeam sa las de cu seara intr un iaurt mic, un amestec de fulgi de ovaz (ca sa se umfle putin) cu fructe de padure congelate.. poate am sa incerc.. vezi ca amestecul ala de l ai bagat la microunde nu mai e conform... cerealele integrale fierte isi fractioneaza (prin incalzire) amidonul si le creste IG-ul... lasa i mai bine la inmuiat si tu de cu seara in frigi...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].