Subiect: Jurnal auras
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 03 oct 2011, 17:07:01
auroratoma's Avatar
auroratoma auroratoma este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 dec 2009
Locaţie: branesti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: -
Date: 170cm, 53kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal auras

Iata ca am reusit sa rezist tentatiilor in continuare.
Cineva din familie m-a intrebat daca vreau sa imi cumpere vreo dulciurica cand se intoarce de la posta. In mod normal as fi sarit repede cu lista
Apoi, mama a fost la magazin sa cumpere sare. Din nou aceeasi intrebare. I-am zis ca nu vreau nimic, dar cat pe-aici era sa alerg dupa ea sa imi iau ceva zaharisit.

Dupa pranz m-a luat asa o pofta de desert, dar m-am tinut tare. Am zis ca daca sunt cuminte, mai incolo mananc niste cereale.
La pranz am mancat supa si piure cu friptura la cuptor. Am mancat si ceva paine, dar nu mi se pare o tragedie.

Pe la 4 eram extenuata, asa ca am mancat 5 nuci. Imediat mi-am revenit.



Jurnalule, trebuie sa mai fac o marturisire. Eu , de fel, nu ies din casa decat la facultate, la shopping sau sa mananc ceva. Si bineinteles dupa 5 minute de mers stau repede jos. Si pana la magazin imi este sila sa ma duc, pentru ca ma intorc acasa extenuata.
Asa ca maine promit sa ma duc singura la posta. Probabil ma voi intoarce obosita, dar altfel nu am cum sa scap de aceasta "lene".


Pe la 7 vreau sa mananc niste cereale si branzica cu mamaliguta. Sper sa reusesc sa nu mai mananc apoi nimic.
auroratoma, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1952 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1436 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]