Subiect: Jurnal emilCR
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 06:43:43
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal emilCR

Citat:
Anterior postat de emilCR Vezi mesajul

...mai exact in Alsacia.

E minunat aici, eu sunt efectiv indragostit de Franta! Imi place mult... Limba e frumoasa, are... muzicalitate (stiti asta deja, nu?)

...pana acum am dat doar de oameni faini. Sincer! Mereu cu zambetul pe buze si mereu gata sa te ajute! Nu spun acum ca toti francezii sunt asa, eu vorbesc de cei pe care i-am cunoscut!

Imi place zona pt ca e aproape de Germania (chiar la o aruncatura de bat) si ca e plina de castele, parcuri si alte nebunii. Deci nu prea ai timp sa te plictisesti.
Misto. Eu am stat cativa ani exact la granita cu Franta, in zona ta dar pe partea cealalta a granitei, adica in Germania, peste drum de Basel. Exact peste drum, treceam un pod si pac...eram in Elvetia, langa Basel. Ma duceam in Franta in weekend-uri sa-mi iau paine neagra din piata, branza imputita din magazinele de potol (ca era mai ieftina ca in Germania) iar ... benzina din Elvetia, culmea...e mai ieftina decat in Franta sau Germania. E cea mai tare locatie cred pentru cineva care vrea sa vada 3 tari, sa cunoasca 3 culturi, sa haleasca 3 feluri de ciocolata...ups...asta se ignora ca asta e forum de slabti nu de ingrasat.

Mi-a placut foarte mult mesajul tau fiindca ai povestit chestii pozitive, toate au fost high vibes. Halesti bagheta au ba? (bine...nu acum, ca esti la tortura...am vrut sa zic dieta.... Ai slabit tare de tot. Poate cam mult si cam repede, vezi sa nu pierzi si masa musculara, ai grija.

Succese si poate postezi niste poze daca ai vreme si chef intr-un mic album personal aici, eventual doar pentru prieteni deci intim sa nu-l vada o lume intreaga. Poti sa pui doar peisaje daca nu vrei sa apari in imagini. Ar fi interesant pentru mine sa revad zona. Da' ma rog...tre' sa-ti bati capul putin sa pui pozele, poate nu ai chef...Daca apari in poze, trebuie musai sa faci una cu o bagheta in mana si cu un basc pe cap ca sa fie cat mai frantzuz aerul...

Succese si distractie placuta!(fara bere, doar cu diet coke!!!)
Răspuns cu citat